آشنایی با فارینوگراف و نحوه استفاده از آن

در کارخانجات آرد به دلیل تنوع بالای گندم و نیاز به اختلاط مستمر آن و همچنین در موارد بسیار زیاد نیاز به استفاده از آنزیم ها و بهبود دهنده های مختلف ضروری می باشد. این دستگاه می تواند تمام آزمایش های حساس کنترل مربوط به اختلاط و ثبات خمیر در برابر عمل مخلوط کردن و میزان جذب آب را با دقت بسیار بالا اندازه گیری کند و در صورت نیاز به بهبود دهنده یا آنزیم های مختلف می توان با استفاده از مقدار بسیار کم بهبود دهنده و یا آنزیم عملکرد آن را در بهبود وضعیت آرد مشاهده کرد .در صورتیکه در سیستم کنونی بعد از مصرف مقدار زیادی از آنزیم در تناژ های بیشتر از ده تن آرد و سپس تست آن در نانوایی متوجه می شوند که آیا بهبودی صورت گرفته است و یا خیر و این خود باعث به وجود آمدن هزینه های بسیار زیاد برای کارخانجات می شود.
قبل از اینکه گندمی وارد سیستم تولید بشود می توان با آسیاب کردن و تست آن در دستگاه فارینوگراف میزان جذب آب و توان و قدرت پروتئین ها و مقاومت ساختار آنها در برابر میکسر را به دست آوریم.
بدون دستگاه فارینوگراف برای تولید آرد صنوف مختلف و همینطور برای استفاده از بهبود دهنده ها از روش آزمون و خطا در مقیاس تناژ استفاده می شده است که موجب اتلاف منابع مالی بسیاری می شود. اما با استفاده از دستگاه فارینوگراف برای انجام هر آزمون نیاز به حدودا سیصد گرم آرد و در صورت نیاز به اضافه کردن بهبود دهنده به آرد استفاده از مقدار بسیار جزئی از بهبود دهنده در حدود PPM به راحتی از پارامتر های مختلف آزمون تغییر جذب آب ،بهبود ثبات خمیرو بهبود عدد (FQN) را مشاهده و جهت کم یا زیاد کردن نوع اختلاط و یا بهبود هنده می توان به سرعت تصمیم گیری کرد و با تست های بعدی در این مقیاس کوچک این را روند را ادامه تا بهبود کامل با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن حاصل گردد.

فارینوگراف، Farinograph

نحوه ی استفاده از دستگاه فارینوگراف:

1.ابتدا دو شاخه ی دستگاه را به پریز برق تک فاز وصل میکنیم.
2.کلید پشت دستگاه را روشن می نماییم.
3.سپس منتظر می مانیم تا دمای دستگاه به 30 درجه ی سانتی گراد(0.3+و0.3-) برسد.
4.نمونه ی آرد مورد نظر را بر طبق رطوبت آن وزن کرده ، داخل دستگاه می ریزیم.
5.آب داخل بورت را پر می کنیم.
6.دکمه استارت دستگاه را می زنیم.
7.دستگاه به مدت یک دقیقه آرد را میکس و هم ما می نماید.با شنیدن صدای بوق شیر بورت را باز می کنیم. میزان احتمالی آب مورد نیاز آزمون را به آن اضافه می کنیم. این اضافه کردن باید در حدود بیست ثانیه طول بکشد.
9.میزان آب وارده را در صفحه مانیتور دستگاه وارد می کنیم.
10.حال دستگاه با کشیدن نمودار و میزان اختلاف آن از خط 500 ، میزان آب مورد نیاز را اعلام می دارد.
11.اگر این اختلاف حدود 2 سی سی بود، نمودار ثبت شده قابل استناد می باشد. در غیر این صورت قابل استناد نمی باشد و آزمایش باید تکرار شود.
12.نمودار دستگاه پس از بیست دقیقه ثبت می شود.
13.آن را ذخیره می کنیم.
14.با بررسی پارامتر های به دست آمده مشخصات آرد مورد نظر به دست می آید.
15.خمیر داخل میکسر را تمیز کنید.
در این قسمت می توانید ویژگی های دستگاه فارینوگراف آرد آزمالیان را مشاهده نمایید.